99 lat Niepodległej Polski

11 listopada przypada Święto Niepodległości. Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Wojewoda Lubuski zapraszają na uroczystości, które rozpoczną się mszą za Ojczyznę o godzinie 10.00 w Białym Kościele.

Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz na Skwer Wolności, pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, policji, wojska polskiego, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości.

Około godziny 13.00, tuż po oficjalnych uroczystościach na Skwerze Wolności i na terenie sąsiadującego z nim parku zostanie uruchomione miasteczko harcerskie, gdzie będzie można ogrzać się przy ognisku. Zaplanowano także występ Gorzowskiej Orkiestry Dętej, pokaz sprzętu wojskowego oraz inne atrakcje.

Widowisko słowno-muzyczne, na które zaprasza Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie odbędzie się o godz. 16.30 na Starym Rynku. Wezmą w nim udział aktorzy gorzowskiego teatru, zespół muzyczny, młodzież ze Studia Teatralnego, chór Cantabile oraz Gorzowska Grupa Rekonstrukcyjno – Strzelecka. Fabuła przygotowanego na tę okoliczność spektaklu jest inspirowana m.in. wspomnieniami repatriantów  pochodzących z ziem wschodnich. Zdradzamy, że spektakl będzie artystyczną syntezą najważniejszych wydarzeń minionego stulecia. W trakcie wydarzenia grupa rekonstrukcyjna będzie częstowała zgromadzonych na Starym Rynku gorzowian staropolskim żurem.​

Zapraszamy!